Tenisový život

tenis

Tenis jsem začal hrát od svých 6 let, kdy jsem se učil hrát na tenisové zdi za domem na Junácké v Havířově. Tento dvorek a kurt vedle něj byl velmi důležitý. Právě tam jsem se naučil hrát a s mamkou, která mě k tenisu přivedla (hrála kdysi tenis závodně), jsem se dostal několikrát na antuku. Na kurtu i tréninkové zdi se mnou chodil hrávat i děda, který pro mě byl i v začátcích velmi důležitý. Tam jsem se dostal poprvé do kontaktu s „velkým“ kurtem. Pamatuji si, jak jsem si pinkal o stěnu, stál jsem téměř u ní a byl jsem rád, že udržím raketu :-) .

Sezona 2001 – 2007

Moje první turnaje se odehrávaly právě na tomto dvorku, vedle na betonovém hřišti. Tam jsem v roce 2001 poprvé zavedl tenis a přidávali se postupně další a další lidi. Už v tom roce se mi podařilo založit Masters cup, který se hraje dodnes, vždy na začátku léta a jednou ročně. Turnaj se mi podařilo vyhrát několikrát a už teď mám na svém kontě 10 titulů ze 13 možných! Jedná se o tenisový svátek pro moje kamarády a náš dvorek, který se o tenis zajímá.

Sezona 2008 – 2011

Právě mezi těmito lidmi jsem hrál první turnaje a už od začátku bylo jasné, že nebudu hrát jen do počtu. Dařilo se mi a vyhrával jsem zápas za zápasem. V sezoně jsem obdržel nejvíce 2 – 3 porážky. V roce 2008 se mi podařilo „náš“ tenis výborně rozšířit a hráli jsme mnohem více turnajů a také o body do žebříčku, kde jsem dodnes jako číslo 1 a nikdy jsem nebyl dvojkou ani hůř.

Právě v rozmezí 2001 – 2011 se tvořila moje hra a schopnosti vyhrávat a dokázat hrát i přes velký tlak, který na mě byl vždy vyvíjen, každá moje prohra byla senzací. V té době jsem, ale nikdy nemyslel, že budu hrát tenis na takové úrovni, jaké hraji teď. Je potřeba poděkovat všem mým kamarádům a zároveň soupeřům, že se mnou rozjeli takovéto turnaje. Právě díky nim jsem se dostal tam, kde jsem nyní.

Sezona 2012

S vrcholným amatérským turnajem jsem se dostal do kontaktu až v roce 2012, kdy jsem v květnu vyzkoušel účast na Raduldu open v Havířově. Byl to úžasný turnaj, rád na něj vzpomínám, hned při mé premiéře se mi podařilo dostat až do finále! Tam jsem podlehl po velké únavě, ale bylo mi jasné, že se od tohoto turnaje můžu odrazit. Následovala moje druhá účast na tomto turnaji, to bylo na začátku července a tam jsem se dokázal už jako nasazený opět dostat do finále a dokonce po úžasném výkonu vyhrát svůj premiérový titul mezi amatéry! Úžasný úspěch, který mi dodal sebevědomí do dalších turnajů, a bylo jasné, že moje budoucnost by mohla být velká, ale bude záležet jen na počtu tréninkových hodin.

Tento titul byl naprosto úžasný a dlouho jsem nemohl věřit, čeho jsem dosáhl! Po letní přestávce jsem se dostal na turnaje do Ostravy, na Starou Bělou a také do haly na Tenis mexico. Tam jsem poznal spoustu skvělých lidí a nových kamarádů. Byl to důležitý moment pro moji kariéru, hraje se tam do žebříčku a kvalita je vysoká. Na těchto turnajích jsem ostudu neudělal a potrápil jsem řadu výborných hráčů. Podařilo se mi porazit i žebříčkovou jedničku Radima Grose.

V sezoně 2012 se můj tenisový život zlomil a právě tady se začínám dostávat tam, kam jsem vždycky jako malý kluk chtěl. Hrát velké turnaje a užívat si turnaje. OV Open, kde nejčastěji hraji, skvěle organizuje Radim Karafiát, se kterým jsem už odehrál i dva turnaje ve čtyřhře. Rok 2012 bude vždy zapsán zlatým písmem v mé kariéře, tady se začíná tvořit historie. Odehrál jsem i turnaj ve Frýdku – Místku, kde byla rovněž příjemná a dobrá organizace.

Sezona 2013

Sezona 2013 přinesla další zlom v mé tenisové kariéře. Zúčastnil jsem se velkého počtu turnajů v několika městech. Získal jsem navíc svého sponzora, kterým se stala taxislužba Vaše Taxi Havířov. Po výsledkové stránce jsem si zahrál ve dvou finálových zápasech, které jsem prohrál. Dokázal jsem vyhrát dva juniorské turnaje v Havířově a Frenštátu pod Radhoštěm. Připsal jsem si několik účastí ve čtvrtfinále a semifinále v Havířově.

Vstoupil jsem do amatérského tenisového klubu Spermon Havířov. Podařilo se mi nastupovat do turnajů té největší kategorie v Ostravě. Zahrál jsem si na třech ostravských grandslamech. Na konci sezony jsem hrál právě ony dvě finále v řadě a získal jsem turnajové vítězství na klubovém turnaji Spermon cup 2013.

Sezona 2014

Z kraje roku 2014 jsem se zúčastnil dvou turnajů ve Starém městě u Uherského hradiště. Na začátku sezony se mi navíc podařilo i postoupit poprvé do druhého kola Australian open v Ostravě. V břenu se mi podařilo po dvou letech ovládnout mužský turnaj, konkrétně OV Open Acapulco, sám jsem ale nevěděl, co se v tomto roce ještě stane.

Na konci dubna jsem vyhrál ostravský Turnaj mistrů v kategorii amatéři a poprvé jsem se stal novou jedničkou! O měsíc později jsem potvrdil dobrou formu a poprvé jsem se na turnaji série OV Open Elite dostal do čtvrtfinále. V červenci se mi podařilo postoupit do druhého kola i na OV Open Roland Garros a zahrál jsem si na takto velkém turnaji s Robertem Schwanem, dlouhodobou jedničkou mezi elitními hráči.

Ve stejném měsíci se mi podařilo vyhrát další ZTZ Masters cup a k němu jsem přidal i vítězství na turnaji OV Open Los Angeles, kde jsem měl velkou podporu svých kamarádů, kteří se mnou na turnaj odjeli. Po letní přestávce jsem se vrátil na turnaje povedenou akcí AZ Havířov. Na AZ Open 2014 jsem společně s J. Mrowiecem vyhrál deblovou útěchu.

Na klubovém turnaji, který se vždy koná dlouhodobě po celou sezonu, jsem nakonec vybojoval třetí místo. Liga TSP se tedy vydařila o kolo lépe než minulý rok.

Navíc v září a říjnu jsem vyhrál dva turnaje v Havířově – Raduldu open a v letošním roce jsem ze tří těchto turnajů prohrál v Havířov pouze jediné utkání! V listopadu se mi podařilo uhájit pozici ostravské jedničky mezi amatéry, když jsem postoupil do finále OV Open Basilej, kde jsem hrál i v loňském roce. Poprvé tak přezimuji na pozici jedničky.

V letošním roce jsem ze šesti odehraných finálových zápasů ztratil pouze jeden! Navíc jsem odehrál rekordní počet 111 soutěžních zápasů. Celkově jsem si přičetl 81 výher a 30 porážek.